Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest dzisiaj jedna z najpopularniejszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia. To również jedyna metoda, która pozwala usunąć niechciane włosy raz na zawsze. Wystarczy kilka zabiegów, by skóra pozostała już zawsze w pełni gładka.

 

Chociaż depilacja laserem jest zabiegiem nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym, to istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. O tych z całą pewnością poinformuje Cię lekarz, który przeprowadzi z Tobą wstępną kwalifikację do laseroterapii. Zanim się do niego wybierzesz, dowiedz się więcej już teraz.

 

Choroby, które nie pozwalają na depilację laserem

 

laser vectus warszawaNajczęściej wymienianym przeciwwskazaniem, które stanowczo wyklucza realizację zabiegów laserowych, są choroby skóry. Laseroterapii nie można wykonywać na skórze objętej łuszczycą, bielactwem, atopowym zapaleniem skóry. Niedopuszczalne są również inne stany zapalne skórne oraz podrażnienia.

Depilacja laserem vectus w Warszawie będzie musiała zostać przełożona, jeśli skóra została objęta opryszczką albo inną infekcją wirusową czy bakteryjną. Niedopuszczalne są również rany skóry.

Choroby, które wykluczają przeprowadzenie serii zabiegów laserowych, to także te onkologiczne. Przeciwwskazaniem jest również rozrusznik serca, nadciśnienie tętnicze oraz małopłytkowość.

 

Odpowiednie przygotowanie skóry

 Aby depilacja laserowa vectus w Warszawie  mogła być przeprowadzona, skóra musi być do tego zabiegu właściwie przygotowana. Przeciwwskazaniem do depilacji laserem jest na przykład skóra opalona. Nie chodzi tu tylko o działanie promieni słonecznych, ale także wszelkich środków samoopalających czy lamp w solarium.

Depilacja laserem nie zostanie też przeprowadzona na skórze brudnej ani posmarowanej kosmetykiem. Skóra ma być dokładnie oczyszczona.

 Czy włosy mają znaczenie?

 Oczywiście, że tak. Uznaje się, że najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy to włosy ciemne są usuwane przez laser vectus. Warszawa i inne miasta w Polsce potwierdzają jednak, że laserodepilację można już dzisiaj przeprowadzać również na włoskach jasnych.

Co ważne, aby zabiegi były skuteczne, najlepiej by włosy nie były dłuższe niż 1 cm. Nie mogą być też zgolone przed samym zabiegiem, usunięte pęsetą, depilatorem czy woskiem. Usuwanie owłosienia należy wstrzymać na minimum 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem laserowym.

 Inne przeciwwskazania

 Depilacja laserowa będzie musiała zostać przesunięta w czasie, jeśli osoba, która chce poddać się zabiegom, zażywa leki światłouczulające albo stosuje zioła o takim działaniu – to na przykład dziurawiec czy nagietek. Zabiegi nie zostaną też zrealizowane podczas antybiotykoterapii.

Przeciwwskazaniem jest również ciąża oraz okres karmienia piersią.

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment