Pielęgnacja po zabiegu makijażu permanentnego

Zabiegi, które opierają się na sporej ingerencji w skórę pacjenta, charakteryzują się wydłużonym czasem potrzebnym na pełny jej powrót do pierwotnej kondycji. W czasie działania procesów regeneracji bardzo ważnym jest przestrzeganie pewnych zasad związanych z pielęgnacją obszaru zabiegowego. Tak samo jest także w przypadku makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny opiera się na bardzo podobnej zasadzie działania, co dobrze znany nam już od dekad tatuaż. Jak łatwo się domyślić, wielokrotne nakłuwanie skóry, stanowi dla niej swego rodzaju bodziec stresowy. Dlatego bezpośrednio po wykonaniu tego zabiegu, skóra może być zaczerwieniona, obolała i spuchnięta. Na wstępie warto zaznaczyć, że gdyby z okolicą poddaną zabiegowi działo się cokolwiek niepokojącego, należy bezwzględnie powiadomić o tym specjalistę, u którego wykonywany był zabieg lub w razie potrzeby lekarza. Specjaliści na pewno odpowiedzą na wszelkie pytania oraz poradzą sobie z możliwymi powikłaniami po zabiegu.

Całkowity proces gojenia może trwać różną długość czasu w zależności od indywidualnych predyspozycji regeneracyjnych. Cały czas potrzebny na wygojenie się ran to jednak od 6 do 8 tygodni. W czasie, kiedy skóra jest szczególnie spuchnięta i obolała, warto robić sobie zimne okłady np. z rumianku. Warto przy tym spytać linergistkę, czy są one zalecane. Naturalną reakcją jest uczucie swędzenia, pieczenia i ściągnięcia, po ustaniu pierwszego bólu. Pomocne w takim przypadku mogą być preparaty dostępne w aptekach o działaniu łagodzącym, przeznaczone do stosowania na takie miejsca. Skórę poddaną makijażowi permanentnemu należy też dezynfekować, szczególnie w przypadku makijażu ust (po każdym posiłku). Po upływie kilku dniach, w miejscu zabiegowym najpewniej pojawi się strupek, składający się także częściowo z pigmentu. Jak łatwo się domyślić, to właśnie w czasie formowania tego strupka oraz łuszczenia się górnych warstw naskórka, wytracana jest część barwnika, dzięki czemu osiągany jest pożądany, naturalny efekt. W momencie, kiedy klientka zaczyna odczuwać swędzenie, niezmiernie istotnym jest, aby powstrzymać się od drapania czy innych prób naruszenia regenerującej się skóry.

Na czas gojenia się rany zabronione jest korzystanie z solariów, basenów oraz sauny. Niewskazany jest także wzmożony wysiłek fizyczny bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Należy również unikać słońca i stosować naturalne filtry przeciwsłoneczne. Kosmetyki, które stosowane będą na twarz w czasie całego procesu gojenia się, powinny mieć możliwie najbardziej delikatne składy.

Wszelkie instrukcje, które istotne będą ze względu na prawidłową pielęgnację skóry po wykonaniu makijażu permanentnego, zostaną na pewno udzielone w miejscu wykonywania zabiegu, np. w ramach bezpłatnych konsultacji (tj. w La Nika w Gdańsku, więcej szczegółów: makijaż permanenty Gdańsk. Należy wziąć sobie jej zalecenia do serca, są one bowiem bardzo istotne nie tylko ze względu na aspekty wizualne skończonego makijażu, ale także aspekty zdrowotne.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment