Kosmetyczne salony mobilne – dlaczego stały się popularne?

Od kilku lat obserwujemy tendencję do świadczenia usług kosmetycznych poza gabinetami – ściślej – w domach klientek. Dlaczego specjaliści opuszczają salony lub nie decydują się na ich założenie?

usługi kosmetyczne w domu

Manicure, makijaż, przedłużanie rzęs – żeby skorzystać z tych zabiegów wcale nie musisz wychodzić z domu lub udawać się do salonu kosmetycznego. O popularności takiej formy usług zadecydowały dwa czynniki: wygoda i cena.

Dojeżdżaniu do domów klientek dały początki makijaże ślubne. Dla panien młodych to duże ułatwienie – nie muszą dojeżdżać do gabinetu i tracić czasu w tym, i tak, wypełnionym po brzegi dniu. Poza tym makijaż w domu wiąże się z komfortem, intymnością i zmniejsza ryzyko zepsucia, np. w drodze powrotnej do domu.

Ze względu na oszczędność czasu i wygodą oraz biorąc przykład z panien młodych, inne kobiety też zaczęły zapraszać kosmetyczki do domu w celu wykonania makijażu. W ten sposób makijażystki coraz częściej odwiedzają klientki w domu.

Do popularności mobilnych salonów kosmetycznych przyczyniły się także niższe cenny usług. Gdy odpadają koszty utrzymania salonu stacjonarnego, można pozwolić sobie na obniżenie cen usług. Szczególne dysproporcje cen widać pomiędzy najbardziej popularnymi usługami, np. za manicure hybrydowy w salonie zapłacisz ok. 90 zł, w domu ok. 40 zł.

Kiedy zdecydować się na salon mobilny?

Na świadczenie usług mobilnych zdecydują się osoby, których nie stać na otwarcie salonu stacjonarnego. Są to najczęściej osoby, które działają samodzielnie. Wykonując pracę w domach klientek, musisz wziąć pod uwagę koszty i czas dojazdu. Uwzględniając te dwa aspekty, usługi mobilne najpopularniejsze są w mniejszych miastach. Salon mobilny może być także świetnym pomysłem na uzupełnienie działalności salonu stacjonarnego. Na pewno znajdzie się wiele chętnych pań, które będę chciały wykonać makijaż w domu!

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment