Jaki wosk do depilacji twarzy?

Depilacja jako zabieg kosmetyczny popularna jest nie od dzisiaj. Najczęściej zbędnego owłosienia pozbawiamy się z nóg, pach oraz okolic bikini. Jednak także twarz nierzadko wymaga naszym zdaniem depilacji. Korzystny w tym przypadku może okazać się szczególnie wosk, ale także inne rodzaje depilacji. 

Zabiegi kosmetyczne, a w tym sama depilacja, postrzegana jest jako głównie domena kobiet. Sama depilacja twarzy przy tym, najczęściej kojarzy się z usunięciem delikatnego meszka znad górnej wargi, czyli tzw. wąsika. Jak się jednak okazuje, zarówno pierwszy, jak i drugi pogląd staje się coraz częściej mitem. Choć wciąż depilacja twarzy ogranicza się w dużej mierze do usuwania włosków przy pomocy pęsety czy jednorazowej maszynki, metody te coraz częściej wypierane są na rzecz metody woskowej.

Depilacja twarzy – jaki produkt wybrać?

Depilacja woskiem możliwa jest właściwie w przypadku każdego obszaru ciała. Jest stosunkowo szybka i daje długotrwały efekt, w związku z czym zdobywa coraz większą popularność w branży kosmetycznej. Jeśli chodzi o depilację twarzy, używana jest głównie do usuwanie wcześniej wspomnianego wąsika. W tej okolicy najchętniej wybierany jest wosk twardy (korzysta z nich np. Gabinet kosmetyczny Olender Beauty Spot, szczegóły znajdziesz pod tym linkiem: depilacja RadomJest to rodzaj wosku, który charakteryzuje się dość dużą gęstością. Po rozgrzaniu do odpowiedniej temperatury, nakładany jest na dany obszar przy pomocy dłoni, ze względu na konsystencję zbliżoną do plasteliny. Nie wymaga użycia plastra, a przy tym dość dobrze chwyta włoski i w niewielkim stopniu podrażnia skórę. Wosk twardy używany jest także chętnie do depilacji okolic brwi, dzięki możliwości dość precyzyjnego nałożenia. Pozostawia jednak po sobie pewne pojedyncze włoski, które należy usunąć pęsetą.

Do depilacji twarzy używane są również woski o bardziej płynnej konsystencji, które wymagają użycia specjalnego plastra. Spotkać można się także z gotowymi plastrami z woskiem, przygotowanymi głównie do użytku domowego. Sprawdzą się one szczególnie dobrze do usuwania większych obszarów owłosienia. Stosowane są m. in. do depilacji policzków, na których może pojawić się mniej lub bardziej delikatny meszek.

Depilacja woskiem obszarów twarzy staje się także coraz bardziej popularna wśród mężczyzn. W ich przypadku największym zainteresowaniem cieszy się wyrównywanie granic zarostu, a także coraz częściej regulacja brwi za pomocą tej metody.

Jak łatwo zauważyć, popularność wosku w depilacji twarzy znacznie wzrasta. Dzięki możliwością dopasowania typu wosku do danego obszaru twarzy, każdy jest w stanie wybrać najbardziej zadowalającą metodę. Każda z nich gwarantuje szybkie usunięcie zbędnych włosków i długo utrzymujący się efekt.

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment