Jak malować jak profesjonalna wizażystka?

Zainteresowanie kosmetykami i ogólnie pojmowaną branżą beauty jest dość powszechne, szczególnie wśród kobiet, ale nie tylko. Jednak tak jak w przypadku każdego innego zajęcia czy hobby, początki bywają trudne. Jak nauczyć się wykonywania makijażu, jak profesjonalna wizażystka?

 

 Praktyka czyni mistrza” to myśl, którą z przekonaniem powtórzyć może właściwie każdy nauczyciel. W tym przypadku powiedzenie to jest najważniejszą lekcją, jaką można wziąć sobie do serca. Ćwicz przede wszystkim na sobie. To od samych siebie zaczynają naukę nawet najlepsi wizażyści. Eksperymentowanie z makijażem w taki sposób nie grozi rozczarowaniem, czy niezadowoleniem, tak jak jest to w przypadku klientów czy bliskich.

Profesjonalna makijażystka musi poznać wiele twarzy, zanim nauczy się tworzyć cuda na każdej z nich. Ze względu na różnorodność rysów twarzy, a także wiele typów skóry, nauka makijażu nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Najważniejszym jest więc częste malowanie i to wielu osób. Początkowo najłatwiej jest prosić o pomoc bliskich.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z makijażem, zapoznaj się z podstawami. W internecie znajduje się bardzo wiele inspiracji związanych z makijażem, zarówno w formie zdjęć, jak i filmów. Naśladowanie osób, które znają się z wizażem nie od dziś, będzie dobrym rozwiązaniem, by nauczyć się profesjonalnego makijażu. Z czasem, jak każda wizażystka, wypracować można sobie własny styl wykonywania poszczególnych czynności w makijażu.

Oprócz materiałów dostępnych w internecie, dobrym źródłem przydatnej wiedzy na temat makijażu są także książki. Jednym z bestsellerów w tej dziedzinie jest książka znanej Youtuber’ki Red Lipstick Monster (Ewa Grzelakowska-Kostoglu) „Tajniki makijażu”. Możesz także pooglądać portfolio dziewczyn, które zajmują się wykonywaniem makeup’u i zobaczyć, jak dopasowują rodzaj makijażu do typu urody. Takie zdjęcia możesz znaleźć, np. na stronie Adrianny Klatt po wpisaniu w przeglądarkę: wizażystka Trójmiasto.

Część osób, aby efektywnie się uczyć, potrzebuje wsparcia doświadczonego nauczyciela. Również w tym przypadku nietrudno o pomoc. W wielu miastach, szczególnie dużych, organizowane są wszelkiego rodzaju kursy, kierowane zarówno do początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych osób. Jeśli myślisz o zostaniu profesjonalną wizażystką, zainteresować może Cię oferta rocznych szkół makijażu. Bardzo często zajęcia w takich miejscach odbywają się w weekendy, dzięki czemu nie kolidują z innymi zajęciami i pozwalają na rozwój własnych umiejętności.

W zależności od wybranej metody nauki, zdobycie umiejętności profesjonalnej wizażystki może zająć mniej lub więcej czasu. Warto mieć też na uwadze, że poczucie estetyki, bardzo ważne w przypadku makijażu, jest pojęciem bardzo względnym. Najważniejszym jest, aby wykonane przez Ciebie makijaże podobały się przede wszystkim Tobie.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment