Endermologia – skuteczna metoda na pozbycie się celulitu

Choć wakacje dobiegły juz dawno końca, to w trakcie nich pewnie nie raz zastanawiałaś się, czy twój strój kąpielowy jest odpowiedni dla ciebie. Dlaczego? Ponieważ widzisz na nim odstające fałdki, rozstępy czy cellulit (zapewne widzisz, nawet jeśli ich nie ma). Na ostatnią z niedoskonałości istnieje metoda. Mianowicie endermologia, inaczej masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Na czym polega ta metoda i dla kogo jest przeznaczona?

ENDERMOLOGIA – ZABIEG NA CELLULIT

Powiedzieliśmy powyżej, że podczas endermologii masaż podciśnieniowy działa na tkankę łączną skóry. W jaki sposób? Otóż stymuluje metabolizm tkanki tłuszczowej oraz zmusza do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu możemy wymodelować sylwetkę, poprawić kontur twarzy, a nawet pozbyć się cellulitu. Ponadto masaż podciśnieniowy ma dodatkowe zadania odchudzające, odmładzające, oczyszczające i terapeutyczne.

Zatem dla kogo ta kuracja jest przeznaczona? Oprócz osób, które korzystają z zabiegu w celu usunięcia cellulitu, dość dobrze sprawdza się ona w przypadkach osób, które zamierzają oczyścić swoje ciało z toksyn oraz innych szkodliwych substancji. Pozytywne rezultaty dostrzeżono również u pacjentów, którzy korzystają z endermologii w celu leczenie bólów kręgosłupa, problemów mięśniowych i innych dolegliwości reumatologicznych.

Skupmy się jednak na osobach, które pragną się pozbyć cellulitu. W trakcie zabiegu skóra jest mocno ugniatana, co pomaga pobudzić jej metabolizm, a to potęguje proces spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki takim zabiegom dochodzi do zmniejszenia cellulitu tłuszczowego i obrzęków, wymodelowania sylwetki oraz następuje usunięcie cellulitu wodnego. Ponadto sylwetka jest wyszczuplona. Nie należy się obawiać, że masaż podciśnieniowy może nam wyrządzić krzywdę. Przed rozpoczęciem kuracji zakładamy specjalny kombinezon, który mocno przylega do skóry i oddziela ją od maszyny.

Całość trwa około trzydziestu minut, natomiast poprawa zdrowia jest długofalowa. 

Zabiegi na cellulit w Gdańsku możesz wykonać tutaj

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment